22
apr

Farba roka 2017 podľa Pantone je Greenery

Spoločnosť Pantone Color Institute každým rokom ohlasuje farbu roka. Je tomu tak aj v roku 2017. Možno ste už stihli zaregistrovať, ktorá farba bude dominovať v módnych trendoch tohto roka. Je to veľmi živá svieža zelená farba s angl. názvom GREENERY, čo v preklade znamená „zeleň“. Jej prasný názov je tiež Pantone 15-034.

Práve táto farba by mala dominovať na módnych prehliadkach ale aj v trendoch interiérového dizajnu. Módni návrhári už majú premiéru greenery za sebou, keďže sú vždy prví, ktorí reflektujú na nové trendy.  Svieža zelená má predstavovať spojenie s prírodou, podporovať eco-trendy v našom živote, vyjadriť naše predsavzatia žiť zdravšie. Jej použitie má byť protikladom k farbám, ktoré sa spájajú s bežným pracovným životom.

Či už ste milovníkom zelenej farby alebo nie, môžete byť „in“ aj vy. V interiéry zelená pôsobí príjemne. Vedci hovoria, že práve táto farba ukľudňuje. Vôbec to však neznamená, že si teraz vymaľujeme celú izbu na zeleno a kúpime zelený nábytok. Stačí oživiť priestory zelenými rastlinami, zmeniť vankúše na sedačke, alebo dať potiahnuť starší kus nábytku pekným zeleným poťahovým materiálom. Ak však plánujete renováciu alebo zmenu vo väčšom význame, skúste sa nechať inšpirovať práve zelenou a budete sami prekvapený jej efektom.